Mobilya Tamiri Restorasyon

 

Mobilya Tamiri Restorasyon İle İlgili 6 Faydalı İpucu Sık sık duyuyoruz, ancak nadiren kendi başımıza halletme girişiminde bulunuyoruz, ancak mobilya tamiri ve restorasyonu ortalama bir kişi tarafından gerçekleştirilebilir.  İnsanlara ofislerinde ve ev mobilyalarında meydana gelen küçük hasarları nasıl tamir edeceklerini öğretmeye adanmış sayısız çevrimiçi site var. Bunlardan biride marangoz firmamızdır. 

Mobilya Tamiri Restorasyon

Eski Mobilya Restorasyon

Eski mobilyalarınıza yeni bir soluk katmak için kullanabileceğiniz pek çok ev ilacı var, bunlardan biri koyu lekelemedir.  Mobilyaları boyamak için kullanabileceğiniz bir dizi ürün olsa da, bunu yapmanın doğal yolları vardır. Bir yol, daha zengin ve doğal bir renk vermek için sirke kullanmaktır.  Tek yapmanız gereken, mobilyaya sirke sürmek ve ahşaba yaymak için bir tel fırça kullanmaktır. Sonra keten tohumu yağı var. Daha kaliteli boyama sağlar ve daha çabuk kurur. Mobilyalarda hafif parlak bir görünüm bırakır.  Keten tohumu yağı ile ilgili harika olan şey, her türlü taş ve ahşap için uygunluğudur.

Mobilyalarda Çizikleri ve Çentikleri Onarmak
Ortalama bir ev mobilyanızın ömrü boyunca, çizikler veya çentikler olsun, makul miktarda küçük hasar biriktirecektir.  Bunlar küçük olabilir ancak bir araya getirilebilir ve mobilyaların çok daha eski görünmesine yardımcı olabilir. Doğal bir tarif kullanarak mobilyaları restore etmenin bir yolu var.  Çeyrek fincan elma veya beyaz elma sirkesi ile çeyrek fincan kanola yağını karıştırarak, küçük mobilya hasarlarını onarmak için doğal bir karışıma sahip olacaksınız.

Mobilya Doğal Restorasyon

Mobilyaları doğal yoldan restore etmenin etkili bir yolu, yüksek kaliteli balmumu cilası ve saç kremi kullanmak olacaktır.  Bu tür cilaların şaşırtıcı yanı, suni renk içermemesi ve ahşap, mermer ve metal gibi farklı yüzeylerde harika çalışmasıdır.

Mobilyalarda Büyük Hasarın Onarılması

Güzel bir ahşap mobilya parçası çirkin görünecek ve parçalarından birinde büyük hasar olacak.  Ancak mobilyadaki büyük hasarları onarmanın farklı yolları vardır. Bunun bir yolu lateks esaslı ahşap dolgu kullanmaktır.  Bu yöntem, normal mobilya dolgularından farklı olarak birçok mobilya restoratörünün tercih ettiği çok amaçlı bir alternatiftir.  Sadece ahşap dolguyu karıştırmanız, mobilyanın hasarlı kısmına uygulamanız ve ardından düzleştirmeniz gerekir.

Mobilya Cilalama ve Boya

Ahşabın yeniden cilalanması teoride basit görünebilir, ancak bununla ilgili çok iş var.  Bir leke satın almak ve mobilyaya iyice fırçalamak yeterince kolaydır, ancak bunu ustaca yapmak çok zordur.  Süreçte sadece lekeyi fırçalamaktan daha fazla adım vardır. Önce mobilyayı boyamadan önce zımparalamanız gerekir.  Gren yönü boyunca zımparaladığınızdan emin olun. En iyi sonuçlar için, ince bir kumla bitirmeden önce bir kaba kum kullanarak zımparalayın.  Boyama işleminin kendisine gelince, fırçayı atın ve daha iyi kontrol ve eşit uygulama için bir bez kullanın.

Ofis mobilyaları Tamiri 

Çalışma alanımızda bulunan mobilyalara tamir yapmalıyız.  Birçok insan için bunlar evdekilerden daha sık kullandığımız parçalar.  Kırık bir ofis sandalyesini veya masasını değiştirmek daha kolay ve daha az stresli olabilir, ancak çöpe atmadan önce kullanımlarını uzatmanın yolları vardır.  Ofis koltukları genellikle temel aletler ve kolayca bulunabilen parçalar kullanılarak kolayca onarılabilen bozuk bir kaldırma mekanizmasına sahiptir. Titreşimli masalar ayaklardan birine küçük bir dübel ile sabitlenebilir.  Raflar, dosyaları ve kılavuzları depolamak için yeniden kullanılabilir.
Artık mobilya onarımı konusunda biraz bilgi birikimine sahip olduğunuza göre, biraz hasar görmüş mobilyaları fırlatıp yenisini satın almayı iki kez düşüneceksiniz.  Kendinizi finansal stresten kurtarabilir ve ellerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Bunu paylaş:

Hemen Ara